home > Nabízíme > Zobcové flétny

Zobcové flétny

Zobcové flétny patří mezi dřevěné dechové nástroje. Materiál vybírejte podle toho, za jakým účelem flétnu pořizujete. Pro děti a začátečníky doporučujeme flétny plastové (např. od výrobce Nuvo, Aulos či Mollenhauer), pro zkušenější a profesionální hráče jsou vhodné dřevěné flétny, u kterých kvalitu zvuku ovlivňuje druh a kvalita dřeva. 

Druhy zobcových fléten

Kromě toho, že zobcovou flétnu vybíráme podle materiálu a výrobce, rozlišuje se také podle systému hmatů nebo podle výšky tónu.

  • Sopraninová flétna
  • Sopránová flétna
  • Altová flétna
  • Tenorová flétna
  • Basová flétna
  • Kontrabasová flétna
zobcová flétna
 

Zobcová flétna pro děti

Zobcová flétna je také velmi vhodným hudebním nástrojem, se kterým se děti seznámí s prvními melodiemi a notami. Pokud váš malý hudebník navštěvuje základní uměleckou školu či kroužek, je nejlepší se domluvit přímo s vyučujícím, jaká flétna by byla nejvhodnjěší.

Z naší praxe doporučujeme pro děti altovou či sopránovou zobcovou flétnu z plastu. Zobcová flétna se také úspěšně využívá jako terapeutický prostředek u dětí, které potřebují zlepšit dýchací potíže a práci s dechem.

Dřevěná zobcová flétna

Kvalita dřevěné zobcové flétny je daná kvalitou dřeva. Pro výrobu se využívají jak domácí (hrušeň, javor), tak i exotické dřeviny (eben, palisandr). Při pořízení nové flétny počítejte s tím, že potřebuje náročnější péči, než na ni budete moci naplno hrát.

Z výrobců zobcových fléten doporučujeme především značky Mollenhauer či Schneider.

 

Péče o zobcovou flétnu

Aby vám zobcová flétna dělala dlouhou radost a měla krásný zvuk, je potřeba o ni pečovat. Při pořizování flétny proto nezapomeňte na vytěrák, mazadlo a opěrku. Flétnu po každém hraní vyčistěte a nechte vyschnout. V případě dřevěné zobcové flétny postupujte podle doporučeného postupu a nezapomeňte na mazání přírodním olejem. Pokud vás zajímá více, přečtěte i článek Jak pečovat o dřevěnou zobcovou flétnu.

Zobcových fléten je nespočet, proto pokud si nevíte s výběrem rady, neváhejte nás kontaktovat. S výukou na zobcové i příčné flétny máme více jak 25 let zkušeností a rádi vám poradíme.

Vyberte si v e-shopu

Kategorie
Kategorie
1